امروز : شنبه, 04 اسفند 1397

به دنبال فضا سازی رسانه‌های افغان علیه ایران و قتل یک دختر در یزد كاردار افغانستان به وزارت خارجه احضار شد

b_200_150_16777215_00_images_12.jpgخبرگزاری فارس: به‌دنبال فضاسازی منفی برخی رسانه‌های افغانستان علیه کشورمان درباره نحوه برخورد ایران با اتباع افغان غیر مجاز و نیز قتل یک دختر جوان در یزد، کاردار افغانستان به وزارت خارجه احضار شد.

 به گزارش خبرگزاری فارس، به‌دنبال فضاسازی منفی برخی رسانه‌های افغانستان علیه کشورمان درباره نحوه برخورد جمهوری اسلامی ایران با اتباع افغان که به ‌صورت غیر مجاز در ایران حضور دارند و نیز به‌دنبال قتل یک دختر جوان توسط یکی از افاغنه غير مجاز در استان یزد، امروز شاه مردان قل، کاردار افغانستان در کشورمان به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد.

محسن پاک‌آیین رئیس ستاد افغانستان وزارت امور خارجه در این دیدار با محکومیت این جنایت، خواهان رعایت قوانین و مقررات از سوی اتباع افغان مقیم کشورمان شد و از دولت و سفارت افغانستان در تهران خواست تا به مسئولیت خود در توجیه اتباع این کشور در ایران عمل کنند.

رئیس ستاد افغانستان وزارت خارجه کشورمان با انتقاد از اظهارات برخی از عوامل داخلی افغانستان که برخورد مقامات قضایی ایران با این تخلفات را خلاف موازین بین‌المللی دانسته‌اند، گفت: در حال حاضر سه میلیون افغان با آرامش و احترام در ایران زندگی می‌کنند، اما مقامات ایران با اتباع مجرم خارجی طبق مقررات برخورد می‌کنند.

کاردار افغانستان در تهران نیز در این دیدار ضمن ابراز تأسف از وقوع این حادثه افزود: ما از جمهوری اسلامی ایران به دلیل برخورد انسانی و عزتمند با اتباع افغانستان سپاسگزاریم و معتقدیم که با افراد متخلف باید طبق مقررات برخورد شود.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی تصویر امنیتی جدید


آخرین اخبار

آمار بازدیدکنندگان

امروز194
دیروز796
این هفته3386
این ماه13570
مجموع909333

مرورگر: Unknown - Unknown شنبه, 04 اسفند 1397